Dzień Mamy i Taty w grupie Pszczółek
Dzień Mamy i Taty to jedno z najpiękniejszych i najbardziej wzruszających świąt w przedszkolu. Z tej wyjątkowej okazji dzieci z grupy Pszczółki przygotowały dla swoich Rodziców specjalny program artystyczny. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem prezentowały swoje umiejętności – pięknie śpiewały piosenki, recytowały wierszyki oraz tańczyły, wywołując uśmiechy i wzruszenie na twarzach zgromadzonych gości. Każdy występ był wyrazem miłości, wdzięczności i szacunku dla ukochanych Mam i Tatusiów. Na zakończenie uroczystości dzieci wręczyły Rodzicom własnoręcznie przygotowane upominki, które były wyjątkowym symbolem ich uczuć i ogromnego serca włożonego w ich wykonanie. Dziękujemy wszystkim Rodzicom za obecność i wspólnie spędzony czas. Był to dzień pełen radości, ciepła i niezapomnianych emocji.
Lodowe popołudnie w grupie Pszczółek
Gorące, słoneczne popołudnie stało się doskonałą okazją do małej, letniej przygody. Dzieci z grupy Pszczółek wybrały się na spacer do pobliskiego sklepu, gdzie samodzielnie wybrały i zakupiły swoje ulubione lody. Po powrocie do przedszkola wszyscy udali się na plac zabaw, gdzie w miłej atmosferze mogli delektować się chłodnym przysmakiem. Radości i uśmiechów nie było końca! Wspólne jedzenie lodów na świeżym powietrzu sprawiło dzieciom wiele przyjemności i było doskonałym sposobem na ochłodę w upalne popołudnie.
Międzyprzedszkolny konkurs „Kodowanie- oto jest wyzwanie”
15.05.2026 w naszym przedszkolu odbył się Międzyprzedszkolny Konkurs „Kodowanie- oto jest wyzwanie”. W konkursie udział wzięły 4 przedszkola: Przedszkole Miejskie nr 13, Przedszkole Miejskie nr 21, Przedszkole Miejskie nr 29 i Przedszkole Miejskie nr 30. Dzieci w 3osobowych zespołach rozwiązywały zadania, sudoku, ustawiały wieżę z kubeczków, kodowały na planszy, przeliczały, dodawały. W przerwie pomiędzy zadaniami, zjadły pyszne przekąski, aby nabrać siłę na kolejne zmagania. Wszystkie zespoły poradziły sobie bardzo dobrze. Gratulujemy uczestnikom konkursu 🙂
Światowy Dzień Ziemi
Światowy Dzień Ziemi – kształtowanie postaw proekologicznych. Dzieci dowiedziały się, że Ziemia jest domem nie tylko dla ludzi, ale także dla roślin i zwierząt. Nauczyły się segregowania śmieci, jako jednego ze sposobów ochrony naszego środowiska. Następnie wspólnie wzięliśmy udział w sadzeniu tui w naszym ogrodzie 🙂
Konkurs recytatorski pod hasłem „Zielone słowa”.
Konkurs recytatorski pod hasłem „Zielone słowa”. W konkursie tym wzięły udział dzieci z wszystkich grup wiekowych. Grupę maluszków reprezentowali: Lilianka z wierszykiem „Wiewióreczka” oraz Leoś z wierszem „Wiosna”. Dzieci wystąpiły przed jury oraz publicznością złożoną ze starszaków. Gratulujemy odwagi i wspaniałego występu 🙂 Dziękuję Rodzicom za stroje i przygotowanie dzieci 🙂
Teatr Magii
Teatr Magii – dzieci wzięły udział w pokazie iluzji, stając się niejako asystentami magika. Uczyły się zaklęć, obserwowały znikające przedmioty, latające stoliki; rozwijały wyobraźnię. Było wiele radości, śmiechu i zdziwienia 🙂
Wyjazd do piekarni
Nasza grupa wybrała się do Baczyny do piekarni pana Jacka Różyckiego. Zobaczyliśmy jak powstaje pieczywo, jak chleb jest wyciągany z pieca, byliśmy w pomieszczeniach, w których znajdują się produkty do wykonania pieczywa i słodkości, widzieliśmy w jaki sposób powstają obrazki na torty itp. Wycieczka była bardzo ciekawa 🙂 mamie Lenki B. bardzo dziękujemy za zorganizowanie wyjazdu, oprowadzenie po piekarni oraz za pyszne babeczki 🙂
Empatek z Wyspy Współczucia
Kolejny Czuciak z Krainy Emocji, którego poznaliśmy to Empatek z Wyspy Współczucia. Rozmawialiśmy na temat tego czym jest empatia oraz współczucie. Wysłuchaliśmy historii o Adasiu oraz wykonaliśmy zadania w naszych czuciakowych zeszytach.
Dzień Flagi
W naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Flagi. Wspólnie z innymi grupami zaśpiewaliśmy hymn Polski. Po zaśpiewaniu hymnu wyszliśmy na uliczki naszego osiedla i napotkanym przechodniom rozdawaliśmy flagi Polski, które sami przygotowaliśmy.
Dzień Książki
Z okazji Dnia Książki każdy z nas przyniósł do przedszkola swoją ulubioną książkę. Rozmawialiśmy na temat tego, że czytanie książek sprawia, że rozwijamy wyobraźnię, kreatywność, możemy poznać nowe słowa, wiele wiadomości można się dowiedzieć z książek. Bardzo lubimy słuchać książek i robimy to każdego dnia 🙂