Jasełka- grupa Biedronka
Do Jasełek przygotowywaliśmy się bardzo długo. Ćwiczyliśmy swoje rolę oraz kolędy. Występ przed naszymi rodzicami, był dla nas stresujący, ale jesteśmy szczęśliwi, że wszystko się udało i jesteśmy z siebie bardzo dumni 🙂
Dzień zdrowego śniadania
W ramach tego dnia dzieci samodzielnie komponowały własne zdrowe kanapki o oryginalnym wyglądzie, a następnie zjadały je z wielkim apetytem. Okazało się, że przedszkolaki lubią warzywa, a najlepiej smakuje jedzonko przygotowane własnoręcznie 🙂
Dzień Niepodległości
Dzień Niepodległości w przedszkolu obchodziliśmy słuchając hymnu „Mazurka Dąbrowskiego” w ramach akcji „Szkoła do hymnu”, a następnie obejrzeliśmy wspólnie występy dzieci z grupy „Pszczółek”. Maluszki wykonały też serca w kolorze biało- czerwonym 🙂
Andrzejkowe zwyczaje
W Andrzejki wybraliśmy się do Muzeum Lubuskiego , aby poznać zwyczaje , które kiedyś były modne na Andrzejki a które zachowały się dziś , dzieci przesuwały serduszko , losowały kim będą oraz robiły zawody butów
Bal Postaci z Bajek
Bal Postaci z Bajek. Nasze przedszkole zamieniło się w tym dniu w niezwykłą krainę bajkowych postaci. Od samego rana dzieci w strojach ulubionych bajkowych bohaterów przybywały do przedszkola, aby wspólnie świętować, tańczyć i bawić się 🙂
Mikołajki- grupa Biedronki
Na początku grudnia odwiedził nas św. Mikołaj 🎅 Otrzymaliśmy od niego prezenty, a to znaczy, że byliśmy naprawdę grzeczni 🙂 po odwiedzinach dekorowaliśmy babeczki, które przygotowała dla nas mama Mai 🙂 bardzo dziękujemy 🙂
Dzisiaj w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień życzliwości i pozdrowień- poznaliśmy zasady jakimi najlepiej kierować się w życiu, jak obdarzać emocjami innych ludzi aby oni czuli się miło i abyśmy my czerpali z tego radość , następnie wyszliśmy na ulice do ludzi i obdarowaliśmy mieszkańców osiedla miłymi słowami umieszczonymi na odbitej przez nas dloni
Święto dyni
Święto dyni – tego dnia dzieci ubrały się na kolor pomarańczowy. Poznały dynię jako warzywo. Wzięły udział w zabawach z udziałem dyni. Były zawody, slalom dyniowy, sprawdzaliśmy jakie ciężkie mogą być dynie. Dzieci wykonały również pracę plastyczną 🙂
Bal u Misia- grupa Biedronki
Bal u Misia to świetna zabawa 🙂 w tym dniu przebraliśmy się za jesienne postacie i bawiliśmy się do skocznej muzyki🐻🍁🍂
Uratuj misia
W ten dzień odwiedził nas ratownik medyczny , który pokazywał nam jak można komuś uratować życie, pomogły w tym nam kolorowe misie na których mogliśmy ćwiczyć ważne zadania